Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Polityka dotycząca plików "cookies". Akceptuję politykę.

REGULAMIN turnieju Stefpol Street Soccer Pleszew 2014

Regulamin (pdf)

§ 1. Organizatorzy

  1. Organizatorem głównym Turnieju Piłki Nożnej Ulicznej jest klub sportowy Stal Pleszew.
  2. Współorganizatorem oraz partnerem turnieju jest Urząd Miasta i Gminy Pleszew a także Dom Kultury w Pleszewie, Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie. Natomiast głównym sponsorem firma Stefpol.

§ 2. Termin i miejsce rozegrania Turnieju

  1. Turniej odbędzie się od 18 do 22 czerwca 2014 roku na specjalnie przygotowanym boisku na Placu Kościuszki 63-300 Pleszew (parking obok ZSP nr. 2).
  2. Boisko będzie posiadało bandy, o które można odbijać piłkę, drewnianą podłogę, do której będzie przymocowana sztuczna zielona trawa.
  3. Rozkład turnieju:
Dzień Godziny Drużyny Ilość drużyn
18.06 środa 15:00 – 21:00 Trampkarze 1999/200 16
19.06 czwartek 15:00 – 21:00 Juniorzy 1995/96 i młodsi 16
20.06 piątek od 14:00 Turniej Piłkarskiej Akademii Reissa
21.06 sobota 8:00 – 21:00 Turniej seniorski
(eliminacje grupowe)
32
22.06 niedziela 13:00 – 18:00 Turniej seniorski
(finały)
32

§ 3. Uczestnicy

Turniej seniorski
  1. W Turnieju mogą wziąć udział zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat.
  2. Max 2 zawodników zrzeszonych (1 senior + 1 junior rocznik 1995/1996 lub 2 juniorów).
  3. W dniu zawodów każdy zawodnik biorący udział w Turnieju musi mieć przy sobie: dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość oraz datę urodzenia.
  4. Weryfikacja wszystkich zawodników odbywa się przed każdym pierwszym meczem Turnieju danej drużyny. Wszyscy zawodnicy będą sprawdzani w bazie Ekstranetu PZPN czy nie są zgłoszeni do rozgrywek 2013/14.
  5. W trakcie Turnieju zawodnik może reprezentować wyłącznie jeden zespół pod rygorem kar utraty punktów łącznie z walkowerem.
  6. Każdy z zawodników biorących udział w Turnieju powinien być zdolny do uprawiania sportu.
  7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za utratę zdrowia lub życia uczestnika zawodów. Zawodnicy biorący udział w turnieju uczestniczą na własną odpowiedzialność.
  8. Drużyny występują w jednolitych strojach – przy czym strój bramkarza może być odmienny od stroju zawodników z pola.
  9. Obuwie: na boisku można grać w obuwiu halowym lub torfy/śniegówki. Zakaz jest grania w butach z korkami.
Turnieje młodzieżowe
  1. W każdym turnieju zagra maksymalnie 16 zespołów w 4 grupach, systemem każdy z każdym. Następnie zostaną rozegrane mecze ćwierćfinały, półfinały i mecz o trzecie oraz finał.
    • Trampkarze rocznik 1999/2000
    • Junior młodszy 1998/1997
    • Junior starszy 1996/1995
  2. Przy zgłoszeniu drużyny konieczne jest wskazanie osoby odpowiedzialnej za opiekę nad zawodnikami niepełnoletnimi podczas turnieju.

§ 4. Zgłoszenie i rejestracja drużyn

  1. Zgłoszenia dokonujemy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.streetsoccer.stalpleszew.pl w zakładce dokumenty lub bezpośrednio u organizatora warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest oplata wpisowego 200 złotych (drużyny seniorów) / 100 złotych (drużyny młodzieżowe) na konto KS Stal Pleszew (dane podane są w formularzu) lub bezpośrednio u organizatora do 30 maja 2014 r.
  2. Przy zgłoszeniu drużyny potrzebne jest wytypowanie osoby odpowiedzialnej za drużynę tj. Kierownika drużyny, którym może być jeden z zawodników. Kierownik drużyny odpowiada za drużynę i jest osobą, z która organizatorzy będą się kontaktować we wszelakich sprawach związanych z Turniejem.
  3. Weryfikacja zawodników nastąpi na podstawie dowodów tożsamości bądź innego dokumentu ze zdjęciem (legitymacja szkolna, paszport, prawo jazdy) podczas Turnieju.
  4. Do Turnieju zostaną dopuszczone drużyny które:
    • Zgłosiły swój udział poprzez wypełnienie i dostarczenie formularza oraz wpłaciły wpisowe do dnia 31 maja 2014 roku.
    • W dniu Turnieju przedstawiły listę zgłoszeniową zawodników zawierające oświadczenie i zgodę na udział w turnieju na własną odpowiedzialność.

§ 5. Przepisy gry

  1. Wymiary boiska: długość do 24 metrów i szerokość do 12 metrów. Wokół boiska umieszczone są bandy o wysokości 110 cm oraz ochronne siatki. Podłoże to drewniana podłoga, na której jest rozłożona sztuczna trawa.
  2. Mecze rozgrywane są na dwie bramki o wymiarach: wysokość – 4 metry, szerokość 1,3 m. Przed bramkami wyznaczone jest pole karne w postaci półkola o średnicy 4 metrów.
  3. Zespoły rozgrywają mecze w składach 4 osobowych: trzech graczy w polu plus bramkarz.
  4. Skład drużyny może liczyć maksymalnie 10 graczy.
  5. Zmiany następują w locie, tak jak to ma miejsce np. w Hokeju na lodzie. Drużyna ma prawo do dowolnej ilości zmian w trakcie meczu.
  6. Czas gry: Mecz składa się z dwóch części (I i II połowy). Czas jednej połowy meczu trwa 6 minut. Pomiar czasu jest przerywany w wypadku dłuższych przerw w grze spowodowanych problemami technicznymi, wyjaśnieniem spornych sytuacji na boisku, pomocy kontuzjowanym itp. Np. po golu piłkę do gry wprowadza bramkarz nie czekając na sygnał sędziego, stąd w przypadku zaliczenia bramki czas gry nie jest przerywany.
  7. Piłka podczas rozgrywania meczu może odbijać się od band, w przypadku wyjścia piłki poza pole gry tj. po za bandę. Wtedy sędzia dyktuje rzut z autu bądź rożny w zależności, która z drużyn wybiję piłkę, to przeciwnik przejmuję stały fragment.
  8. Rozpoczęcie meczu: Sędzia losuje strony boiska dla drużyn przed spotkaniem, które po połowie zostają zmienione. Gra zaczyna się w momencie wprowadzenia piłki na boisko przez sędziego: po sprawdzeniu gotowości drużyn do gry, sędzia stojąc na środku dłuższego boku boiska, tyłem do niego – wrzuca piłkę w okolicy środka boiska. W tym momencie zaczyna się gra. W taki sam sposób rozpoczynane są obie połowy meczu, podobnie też wykonywany jest rzut sędziowski w trakcie meczu.
  9. Boisko do piłki ulicznej posiada dwie podstawowe strefy. Pole gry i pola karne (przed każdą z bramek).
  10. Bramkarz może poruszać się tylko w strefie swojego pola karnego. W żadnym momencie gry nie wolno mu przekroczyć granic pola karnego jakąkolwiek częścią ciała. Pozostali zawodnicy poruszają się w pozostałej części boiska i w żadnym momencie gry nie wolno im przekroczyć granic ani swojego pola karnego, ani pola karnego przeciwnika. Granic pola karnego nie wolno przekroczyć tak na ziemi jak i w powietrzu, nie ma przy tym znaczenia położenie piłki w momencie naruszenia granicy pola przez zawodnika.
  11. Bramkę mogą zdobywać tylko zawodnicy z pola. Zawodnik może zdobyć bramkę dowolną częścią ciała oprócz ręki. Nie ma przy tym znaczenia czy piłka trafia do bramki bezpośrednio, czy po drodze odbija się od elementów boiska: nawierzchni, słupków, band – pod warunkiem, że po drodze boiska nie opuści. Jeżeli piłka wpadnie do bramki przeciwnika po strzale bramkarza, a po drodze zostanie dotknięta przez jakiegokolwiek zawodnika (dotyczy to też bramkarza drużyny przeciwnej), gol jest uznany.
  12. Walka o piłkę: zabroniona jest jakakolwiek niebezpieczna gra w szczególności:
    • agresywna gra ciałem,
    • odbiór lub wybicie piłki wślizgiem,
    • agresywne blokowanie przeciwnika przy bandzie,
    • atak, blokowanie przeciwnika bez piłki
    • podczas walki o piłkę przy bandzie nie wolno:
      • walczyć o piłkę opierając obie ręce o bandę
      • blokować (unieruchamiać) piłkę dociskając ją do bandy
      • zawodnik może oprzeć obie ręce o bandę jedynie w celu ochrony przed zderzeniem z bandą
  13. Bramkarzowi nie wolno przyjąć w ręce jakiegokolwiek podania od zawodnika własnej drużyny. Dotyczy to także podań głową. Bramkarzowi wolno złapać w ręce piłkę odbitą od partnera po strzale przeciwnika.
  14. Zabroniona jest gra na czas: Bramkarz po złapaniu piłki musi wprowadzić ją do gry najdalej w ciągu 4 sekund. To 4 sekundowe ograniczenie dotyczy każdego wprowadzenia piłki np. wykonania rzutu wolnego, czy rożnego.
  15. Zawodnicy mogą podać piłkę własnemu bramkarzowi jedynie 2 razy. Trzecie podanie - o ile między pierwszym a trzecim podaniem żaden z przeciwników piłki nie dotknął – jest zabronione.
  16. Sankcje sędziowskie: Za złamanie zasad gry sędzia może podyktować rzut karny lub rzut wolny.
  17. Rzut karny sędzia dyktuje w wypadku:
    • złamania przez bramkarza jakiekolwiek z zasad gry:
    • przekroczenia granicy własnego pola karnego przez obrońcę
    • gry faul w bezpośrednim otoczeniu pola karnego
    • rzutem karnym karana jest gra niebezpieczna lub tzw. faule taktyczne uniemożliwiające wykorzystanie przez przeciwnika sytuacji tzw. stuprocentowych.
    • świadomego zagrania ręką przez obrońcę w pobliżu własnego pola karnego, w szczególności powodującego zablokowanie strzału na bramkę
    • gry na czas – przetrzymywanie piłki przez bramkarza ponad 4 sek., trzecie podanie do bramkarza bez akcji.
  18. Jeżeli sędzia orzeknie wykonanie rzutu karnego, wtedy wyznaczony zawodnik drużyny, która rzut otrzymała wykonuje go zgodnie z następującymi regułami.
    • zawodnik wykonujący rzut karny ustawia się z piłką na połowie swojej drużyny mniej więcej na przeciwko bramki przeciwnika,
    • bramkarz broniący rzut karny ustawia się w dowolnym miejscu własnego pola karnego,
    • gdy sędzia da sygnał do wykonania rzutu karnego, zawodnik wykonujący może: oddać strzał bezpośrednio na bramkę przeciwnika lub podprowadzić piłkę w pobliże pola karnego przeciwnika i oddać strzał na bramkę przeciwnika w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Uwaga: jeżeli piłka w jakimkolwiek momencie wykonywania rzutu karnego zatrzyma się lub cofnie następuje zakończenie wykonywania rzutu karnego, a piłkę do gry wprowadza bramkarz broniący rzut karny.
  19. Jeżeli piłka po strzale zawodnika wykonującego rzut karny wpadnie do bramki, nawet odbita od bramkarza, bandy lub słupków, zaliczany jest gol, pod warunkiem, że w żadnym momencie swojego ruchu nie cofnie się ani nie zatrzyma.
  20. W rzutach karnych w piłce ulicznej nie ma nigdy tzw. dobitek. Piłkę zawsze po rzucie karnym do gry wprowadza bramkarz.
  21. Rzut wolny sędzia dyktuje za wykroczenia zawodników w polu gry:
    • każda gra faul, za którą nie jest dyktowany rzut karny,
    • przekroczenie granic pola karnego przeciwników przez zawodnika atakującego,
    • za świadome dotknięcie piłki ręką,
    • za jakiekolwiek nie sportowe zachowanie
  22. Wszystkie rzuty wolne w piłce ulicznej są rzutami pośrednimi. Jeżeli sędzia orzeknie rzut wolny, wtedy wykonywany jest on z miejsca najbliższego miejsca przewinienia na polu gry. W związku z tym nie może on być wykonywany z pola karnego, ani też wykonywany przez bramkarza. W wypadku rzutów wolnych obowiązuje zasada minimalnej - 2 metrowej odległości przeciwników od piłki w momencie wykonywania rzutu. Zasada ta nie obowiązuje bramkarza.
  23. Sędzia ma prawo udzielenia zawodnikowi kary indywidualnej w postaci czasowego (żółta kartka) lub całkowitego (czerwona kartka) wykluczenia z gry. Sędzia może zastosować karę indywidualną w przypadkach:
    • szczególnie agresywnej i brutalnej gry faul,
    • łamania zasad gry w celu przerwania akcji przeciwnika, w której miałby realną szansę zdobycia bramki,
    • niesportowe zachowanie,
    • W tych przypadkach sędzia stosuje karę czasowego wykluczenia, na okres 2 min, zawodnika z gry - okazując ukaranemu zawodnikowi żółtą kartkę.
    • Całkowite wykluczenie z gry sędzia stosuje w przypadku szczególnie rażącego łamania zasad gry lub uporczywego przekraczania przepisów pomimo zwracania uwagi przez arbitra.
  24. Aut boczny: Jeżeli piłka opuści plac gry ponad którąś z bocznych band, piłkę do gry wprowadza zawodnik drużyny przeciwnej drużynie, której zawodnik ostatni dotknął piłki przed opuszczeniem przez nią boiska. W takim przypadku zawodnik wprowadza piłkę do gry podając ją z ręki innemu zawodnikowi swojej drużyny z miejsca gdzie piłka opuściła plac gry. Podanie nie może przekroczyć linii bioder zawodnika podającego. Żaden z zawodników drużyny przeciwnej nie może zbliżyć się na odległość mniejszą niż 2 m, do zawodnika wprowadzającego piłkę zanim ta nie opuści jego ręki.
  25. Aut bramkowy: Jeżeli piłka opuści plac gry ponad bandą ustawioną wzdłuż linii bramkowej, wtedy:
    • jeżeli ostatnim zawodnikiem, który dotknął piłkę był zawodnik drużyny atakującej piłkę do gry wprowadza bramkarz drużyny broniącej. Bramkarz wprowadza piłkę do gry podając ją ręką. Piłka na całej długości podania nie może przekroczyć linii bioder bramkarza.
    • jeżeli ostatnim zawodnikiem, który dotknął piłkę był zawodnik drużyny broniącej, wtedy piłkę do gry wprowadza zawodnik drużyny atakującej z narożnika boiska po stronie, po której piłka opuściła boisko. To wprowadzenie wykonuje w takim sam sposób jak w wypadku autu bocznego. Tu też obowiązuje zasada minimum 2 m odległości przeciwników od zawodnika wrzucającego
    • Nie zgłoszenie się drużyny do rozegrania meczu powoduje przyznanie walkowera drużynie przeciwnej. Walkower jest przyznawany w przypadku przekroczenia 15 minut od ustalonej godziny meczu w harmonogramie.
  26. Organizator zastrzega sobie prawo wykluczenia zespołu z rozgrywek w przypadku stwierdzenia uchybień regulaminowych i formalnych.

§ 6. System rozgrywek

Turniej seniorski
  1. Turniej zostanie rozegrany na wzór Mistrzostw Świata 32 drużyny podzielone na 8 grup.
  2. W sobotę odbędą się eliminacje grupowe, które będą podzielone na cztery części po dwie grupy np. grupa A i B mecz będzie rozgrywać od 8:00 do 11:00 itd. Natomiast w niedzielę zostanie rozegrana faza pucharowa ćwierćfinały, półfinały mecz o 3 miejsce oraz finał.
  3. Losowanie grup odbędzie się w niedziele 8 czerwca, relacja z losowania będzie udostępniona na stronie internetowej turnieju.
  4. Podczas fazy grupowej drużyną przyznawane są punkty: za zwycięstwo – 3 pkt. Za remis – 1 pkt. Za porażkę – 0 pkt.
  5. O wyjściu z grupy decyduję ilość punktów. W przypadku takiej samej ilości punktów decydować będą w następującej kolejności: 1. bilans bramkowy, 2. bezpośredni wynik spotkania. 3. większa ilość bramek zdobytych, 4. mniejsza ilość bramek straconych.
  6. W przypadku remisu w fazie pucharowej o awansie decydować będzie seria 3 rzutów karnych,a w przypadku dalszego nie wyłonienia zwycięscy rzuty karne strzelane na przemian aż piłkarz jednej z drużyn nie trafi, a ten z drugiej drużyny pokona bramkarza.
  7. O sposobie rozegrania turnieju tj. systemie rozgrywek oraz systemie ewentualnych rozgrywek pucharowych organizator poinformuję drużyny najpóźniej na 5 dni przed turniejem drogą mailową oraz za pośrednictwem strony internetowej Organizatora.
Turnieje młodzieżowe
  1. Sposób rozegrania turnieju będzie uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.
  2. Losowanie grup odbędzie się w niedziele 8 czerwca, relacja z losowania będzie udostępniona na stronie internetowej turnieju.
  3. Podczas fazy grupowej drużyną przyznawane są punkty: za zwycięstwo – 3 pkt. Za remis – 1 pkt. Za porażkę – 0 pkt.
  4. O wyjściu z grupy decyduję ilość punktów. W przypadku takiej samej ilości punktów decydować będą w następującej kolejności: 1. bilans bramkowy, 2. bezpośredni wynik spotkania. 3. większa ilość bramek zdobytych, 4. mniejsza ilość bramek straconych.
  5. W przypadku remisu w fazie pucharowej o awansie decydować będzie seria 3 rzutów karnych,a w przypadku dalszego nie wyłonienia zwycięscy rzuty karne strzelane na przemian aż piłkarz jednej z drużyn nie trafi, a ten z drugiej drużyny pokona bramkarza.
  6. O sposobie rozegrania turnieju tj. systemie rozgrywek oraz systemie ewentualnych rozgrywek pucharowych organizator poinformuję drużyny najpóźniej na 5 dni przed turniejem drogą mailową oraz za pośrednictwem strony internetowej Organizatora.

§ 7. Nagrody

Nagrodami w Turnieju seniorskim:
  • Za 1 miejsce replika Pucharu Świata, medale oraz Bon na zakup sprzętu sportowego firmy ZINA o wartości 1500 zł
  • Za 2 miejsce medale oraz Bon na zakup sprzętu sportowego firmy ZINA o wartości 1000 zł
  • Za 3 miejsce medale oraz Bon na zakup sprzętu sportowego firmy ZINA o wartości 800 zł
  • Za 4 miejsce medale oraz Bon na zakup sprzętu sportowego firmy ZINA o wartości 500 zł

Dodatkowo przewidziane są nagrody indywidualne dla:
Najlepszego Strzelca Turnieju – zawodnika, który zdobędzie najwięcej bramek w całym Turnieju – w przypadku tej samej ilości bramek u większej liczby graczy – nagrodę otrzyma zawodnik, którego drużyna zajęła wyższe miejsce w Turnieju.
Bon o wartości 200 na zakup sprzętu sportowego firmy ZINA

Nagrodami w Turnieju młodzieżowym są:

Bony na zakup sprzętu sportowego firmy ZINA, pula w każdym turnieju to 1800 złotych, dodatkowo pierwsze 3 drużyny otrzymają medale.

Podział nagród wygląda następująco:

  • Za 1 miejsce puchar, medale oraz Bon na zakup sprzętu sportowego firmy ZINA o wartości 800 zł
  • Za 2 miejsce medale oraz Bon na zakup sprzętu sportowego firmy ZINA o wartości 600 zł
  • Za 3 miejsce medale oraz Bon na zakup sprzętu sportowego firmy ZINA o wartości 400 zł

§ 8. Postanowienia końcowe

  1. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania turnieju, ze względu na złe warunki atmosferyczne lub inne obiektywne trudności.
  2. Wszyscy uczestnicy biorą udział w turnieju na własną odpowiedzialność i nie będą wnosić żadnych roszczeń w stosunku do organizatorów imprezy w razie zaistnienia zdarzeń losowych oraz innych podczas trwania imprezy.
  3. Organizator turnieju zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie, o których zobowiązany jest poinformować wszystkich uczestników przed rozpoczęciem turnieju tj. najpóźniej na 30 minut przed rozpoczęciem turnieju.
  4. Zawodnicy odpowiadają materialnie za szkody wyrządzone na obiekcie sportowym w wyniku użytkowania niezgodnego z ich przeznaczeniem.
  5. Organizator zapewnia szatnie ale nie odpowiada za rzeczy pozostawione bez opieki na terenie obiektu.
  6. Prawo do interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje Organizatorowi.
  7. Za przebieg zawodów odpowiada Organizator.
Organizator KS Stal Pleszew Sponsor główny Miasto Pleszew Sponsorzy Drukarnia Booklet

Partnerzy Dom Kultury w Pleszewie Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie Akademia Piłkarska Reissa

Patroni medialni TV Proart JarderSport Życie Pleszewa Gazeta Jarocińska Życie Gostynia Gazeta Krotoszyńska Życie Rawicza Radio ESKA